Nasza walka z pandemią koronawirusa

W ostatnich dniach marca 2020 r. Zarząd Fundacji Godnie Żyć podjął uchwałę o zmianie przeznaczenia części funduszy zbieranych na Dom Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji.
Przeznaczamy część kwoty na pomoc dla osób, które pomagają Bezdomnym, dla osób starszych, samotnych, ubogich oraz tych, które służą nam, w różny sposób, czyniąc nasze życie łatwiejszym w dobie pandemii koronawirusa.

Zostało złożone zamówienie na zakup płynu do dezynfekcji rąk w ORLEN OIL. Czekamy z niecierpliwością, choć uprzedzono, że realizacja może potrwać, bo moce produkcyjne nie wystarczają na natychmiastowe zaspokojenie potrzeb. Niestety nadal czekamy 🙁

Zamówiliśmy tkaninę bawełnianą, gumki, tasiemki bawełniane, nici, z których szyjemy maseczki wielokrotnego użytku. Dzięki Centrum Praskie KONESER, które udostępniło naszej Fundacji pomieszczenie na galerię DOM ZE SZTUKĄ, w której eksponujemy obrazy wspierające nasz projekt utworzenia Domu Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności, mogliśmy tam urządzić naszą prowizoryczną “szwalnię”, by szyć maseczki wielokrotnego użycia. Szyjemy sami, tj. cały Zarząd, Ela – członkini Rady Programowej, dodatkowo jedna wolontariuszka – Agata. Większość z nas szyje w swoich domach, oczywiście nie pobieramy za to wynagrodzenia!

Do 14 marca rozdaliśmy 616 maseczek, które trafiły m.in. do: Mobilnego Punktu Poradnictwa (warszawski autobus dla bezdomnych), punktu pomocy ubogim i bezdomnym Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Grochowskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, do osób ubogich, starszych, osób pracujących, którzy obsługują innych (m.in. obsługa sklepów, recepcji w przychodniach, itp). Przygotowujemy też partię maseczek dla Przychodni Dla Bezdomnych “Lekarze Nadziei”.

Niestety to cały czas kropla w morzu potrzeb. Dostawy powinny być ciągłe, ale sami nie dajemy rady w szyciu. Kończą nam się też materiały, gumki itp. więc prosimy o wsparcie wszystkich chętnych, którzy jako wolontariusze będą szyć w swoich domach, albo którzy podarują nam materiały bawełniane, gumki, tasiemki bawełniane, nici… a może wesprą nas finansowo, byśmy mogli kupić te artykuły. Robiąc darowiznę na konto naszej Fundacji (widoczne obok), prosimy o wpisanie tytułu przelewu: darowizna na maseczki.