Cienka nić… film fabularny pełnometrażowy

Fundacja Godnie żyć zaangażowała się w projekt powstania filmu Cienka nić.

Film „Cienka nić” to historia 35 letniego, zabójczo przystojnego Antoniego, świetnego informatyka, która mogłaby, ale lepiej, żeby nie wydarzyła się nikomu z nas.

To bardzo wzruszająca historia miłości, zdrady, samotności, wstydu i poniżenia, a na koniec zwycięstwa. W przystępny sposób pokazuje, że tak naprawdę od każdego z nas może zależeć los drugiego człowieka, że nie zawsze bezdomny to pijak, który nie chce wyjść ze swojej sytuacji.

Reżyserię, zdjęcia do filmu oraz proces postprodukcji zostaną powierzone profesjonalnym ekipom. Muzykę do filmu napisze Igor Czerkawski z legendarnego już, polskiego zespołu muzycznego AYA RL.

Działając w imieniu Fundacji i Spółki Moje Miasto Kobiet Sp. z o.o. producenta pełnometrażowego filmu „Cienka nić”, pragniemy zainteresować Państwa naszym projektem, mającym głębokie podłoże społeczne (dotyka problemu cienkiej nici, jaka jest między sukcesem i porażką oraz problemu bezdomności) i prosić o współudział w jego realizacji. Kierujemy swoją prośbę do Państwa;  odpowiedzialnych społecznie, której los każdego człowieka nie jest obojętny. Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany współpracą prosimy o kontakt: kontakt@fundacjagodniezyc.pl

Konsekwencją powstania filmu  będzie uruchomienie w Warszawie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób chcących wyjść z bezdomności lub z trudnej sytuacji.

Z założenia Dom Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób chcących wyjść z bezdomności, zapewniając im nocleg, dostęp do sanitariatów, jadłodajni, czystej odzieży, dostępu do Internetu w celu poszukiwania pracy, adres oraz użyczając konto bankowe, pomoże osobom chcącym wyjść z bezdomności w znalezieniu pracy i docelowo w usamodzielnieniu się

To bardzo wzruszająca historia miłości, zdrady, samotności, wstydu i poniżenia, a na koniec zwycięstwa. W przystępny sposób pokazuje, że tak naprawdę od każdego z nas może zależeć los drugiego człowieka, że nie zawsze bezdomny to pijak, który nie chce zmienić swojego życia.

Wszystkie pozyskane (przez Fundację Godnie żyć) na ten cel środki zostaną przekazane na realizację filmu, a dochód z dystrybucji filmu przypadający Fundacji Godnie Żyć, chcemy przeznaczyć na uruchomienie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca imienia Antoniego w Warszawie.

Informujemy, że zaproszenie do współpracy wystosowaliśmy do wszystkich Spółek Skarbu Państwa, które mają siedzibę w Warszawie, oraz do wszystkich Spółek, które obsługują Warszawę, oraz do kilku firm, które przyszły nam do głowy, że mogą być zainteresowane.

Liczymy na Państwa zaangażowanie w nasz projekt.

Z poważaniem,

Zespół Fundacji Godnie żyć