“100 twarzy Pragi Południe na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”

Od kwietnia 2018 r. Fundacja Godnie Żyć rozpoczęła realizację nowego projektu, współfinansowanego przez Dzielnicę Praga Południe, mającego uczcić 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„100 twarzy Pragi Południe na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”, bo taki jest jego tytuł, to projekt obejmujący przeprowadzenie wystaw ulicznych, składających się ze 100 zdjęć osób, które swe życie zawodowe, społeczne, czy artystyczne od lat związali z Dzielnicą Praga-Południe, budując swą lokalną ojczyznę, a przez to naszą Niepodległą Polskę.

Celem projektu jest uroczyste upamiętnienie rocznicy obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom Pragi Południe i gościom, że od każdego z nas, od naszej pracy, działalności nawet w aspekcie lokalnym, zależy los naszej Niepodległej Ojczyzny i jej rozwój, tak jak wpływ na to miała codzienna praca i życie naszych dziadów i ojców, który rozpoczęli budowę Niepodległej natychmiast po odzyskaniu przez nią Niepodległości w 1918 r.

Wystawę będzie można zobaczyć:

– 26 maja na Święcie Saskiej Kępy

– od 1 czerwca do 10 listopada na ogrodzeniu od ul. Skaryszewskiej wzdłuż budynku (ul. Lubelska 30/32) należącego do projektu “Artystyczna Skaryszewska”

– 11 listopada na pl. Szembeka podczas uroczystego happeningu

Zdjęcia do projektu wykonuje Michał Czajka Fotografia.

Serdecznie zapraszamy!