Aktywność zawodowa nie zna wieku o czym przekonaliśmy się ostatnio osobiście w naszej fundacji. Czy można nadal odczuwać potrzebę bycia aktywnym zawodowo mając 80  lat ? Okazuje się, że jak najbardziej tak czego najlepszym przykładem był nasz ostatni podopieczny.  Pan zgłosił się , ponieważ odczuwał ogromną samotność , a jako osoba w pełni sprawna doszedł do wniosku, że mógłby jeszcze spróbować swoich sił w pracy . Miał jednak ogromne wątpliwości czy dla osób w wieku emerytalnym jest miejsce na rynku pracy i czy zechcemy podjąć się tego niełatwego zadania.  Obawy były zupełnie nieuzasadnione, bo Dom Antoniego to miejsce , w którym pomagamy każdemu niezależnie od wieku i sytuacji życiowej , jedyną przeszkodę stanowi czasem niska motywacja do podjęcia pracy ale z tym też sobie radzimy dzięki wsparciu psychologicznemu , które oferujemy podopiecznym.  

W tym przypadku nie było ono potrzebne, ponieważ Pan był bardzo zmotywowany i przekonany o tym , że chce podjąć pracę . Razem stworzyliśmy cv, znaleźliśmy różne oferty pracy a także przekazaliśmy adresy do miejsc, w których nasz podopieczny będzie mógł nawiązać kontakt z innymi seniorami i skorzystać z bezpłatnych aktywności sportowych i towarzyskich . 

Jak doskonale wiemy nasze społeczeństwo się starzeje , jednocześnie styl życia , postęp medycyny i zmiany mentalne, powodują że starsze osoby wykazują coraz większą chęć bycia jak najdłużej aktywnymi zawodowo i społecznie, chcą poznawać nowe technologie, uczyć się i rozwijać.  Druga niestety mniej optymistyczna przyczyna tej aktywności to dzisiejsze trudne czasy, rosnąca inflacja, wysokie ceny wszystkich produktów a w tym także leków , to czynniki powodujące że starsze osoby coraz częściej odczuwają potrzebę szukania dodatkowego źródła dochodu .  

Jako fundacja jesteśmy wrażliwi na te potrzeby i chętnie gościmy w naszym progach także seniorów.

Dom Antoniego  to nie tylko punkt wsparcia psychologicznego ale także bezpłatne porady z zakresu szeroko pojętego doradztwa zawodowego. Zapraszamy  wszystkie osoby  , które mają potrzebę skorzystania z pomocy specjalisty w tym zakresie. Nie wiesz jak stworzyć cv, napisać list motywacyjny? Chcesz zmienić pracę lub znaleźć zatrudnienie, nie wiesz jaką zawodową drogę wybrać, szukasz nowych ogłoszeń dotyczących zatrudnienia? A może tak jak bohater tego postu szukasz punktu informacyjnego  i wskazówek do dalszego działania ? Zapraszamy serdecznie – zadzwoń, napisz maila lub przyjdź do nas osobiście i umów się na bezpłatne indywidualne konsultacje.