100 twarzy Pragi Południe na 100lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Projekt z okazji obchodów 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, który obejmował wystawę 100 zdjęć osób związanych z Pragą Południe poprzez pracę, prowadzoną działalność czy zamieszkanie, można było oglądać na ogrodzeniu okalającym “Artystyczną Skaryszewską” przy ulicy Lubelskiej 30/32 od początku czerwca do 10 listopada 2018. W dniu 11 listopada 2018 na Placu Szembeka, w samo południe, po wspólnym – ze zgromadzonymi przechodniami – odśpiewaniu naszego hymnu państwowego, odbył się happening z udziałem tych 100 zdjęć przy muzyce Chopina.

Celem projektu było uroczyste upamiętnienie rocznicy obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom Pragi Południe, że od każdego z nas, od naszej pracy, działalności nawet w aspekcie lokalnym, zależy los naszej Niepodległej Ojczyzny i jej rozwój, tak jak wpływ na to miała codzienna praca i życie naszych dziadów i ojców, który rozpoczęli budowę Niepodległej natychmiast po odzyskaniu przez nią Niepodległości w 1918 r.

Zdjęcia 100 osób, przedstawicieli różnych zawodów: artystów, rzemieślników (często są to zanikające zawody), samorządowców i społeczników, biznesmenów, nauczycieli i wychowawców, biednych i bogatych; zestawiliśmy razem, aby pokazać światu, że każdy z nich i każdy z nas ma wpływ na nasze życie, na rozwój naszej Ojczyzny, ale i na nasz wizerunek. Tworzymy go wszyscy razem przez ostatnie  stulecie.

Zdjęcia w wystawy na ogrodzeniu budynku przy ul. Lubelskiej 30/32

Zdjęcia z happeningu 11 listopada 2018 r. na Pl. Szembeka